Menu
Instrukcja
Instrukcja
Arrow right
Badanie krwi do probówki

Przeprowadzenie badania

Przygotowanie rąk

Umyj ręce ciepłą wodą z mydłem. Zdecyduj, którą opuszkę zamierzasz nakłuć. Rozgrzej wybraną opuszkę pocierając palce o drugą dłoń przez kilkadziesiąt sekund. Ręce powinny być ciepłe.

Massaging the fingertip

Dezynfekcja skóry

Odpakuj gazik, plaster i kompres. Przygotuj statyw na próbki. Zdezynfekuj opuszek palca gazikiem do dezynfekcji. Poczekaj aż wyschnie.

Przygotowanie nakłuwacza

Wyjmij nakłuwacz. Przekręć cienką osłonkę z ostrza nakłuwacza, a następnie ją wyciągnij. Przyjmij pozycję stojącą.

Manual image - puncturer twist

Nakłucie

Przyjmij pozycję stojącą. Połóż dłoń na blacie z opuszkami skierowanymi ku górze. Dociśnij nakłuwacz do dłoni i mocnym zdecydowanym ruchem nakłuj opuszek naciskając kolorowy przycisk.

Manual image - puncture procedure

Zebranie krwi do probówek

Wyprostuj rękę i nakłutą stronę palca skieruj w dół do probówki. Masuj palec od nasady w kierunku ukłucia. Kontynuuj masowanie do czasu napełnienia probówki. Pobranie krwi może trwać nawet kilkanaście minut.

Manual image - blood to test tube

Napełnienie probówek

Napełnij probówki do wskazanej wysokości. Miejsce nakłucia przetrzyj jałowym kompresem. Szczelnie zamknij każdą probówkę. Wymieszaj zawartość przez odwracanie probówki 8-10x.

Manual image - test tube level

Zamknij szczelnie probówki

Upewnij się, że probówki z krwią są szczelnie zamknięte. Na każdą z probówek przyklej wzdłuż fiolki jedną naklejkę z kodem kreskowym dołączoną do zestawu. Torebkę transportową umieść w pudełku. Pudełko zabezpiecza dodatkowo zaklejając je okrągłymi naklejkami.

Manual image - bar code

Skierowanie

Wypełnij skierowanie, które znajdziesz w zestawie o dane osobowe i adres.

Torebka transportowa

Napełnione i oklejone probówki umieszczasz w torebce transportowej (do której włożysz pozostałe próbki np. moczu, kału czy bibułę). Po wykonaniu wszystkich badań i włożeniu wszystkich próbek do torebki dokładnie ją zaklej.